V MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA PSYCHOLOGII RELIGII I DUCHOWOŚCI

Duchowość i religijność: aspekty teoretyczne i praktyczne

Szczecin on-line, 25 czerwca 2021

Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, że V Konferencja Psychologii Religii i Duchowości odbędzie się on-line na platformie MS TEAMS dnia 25 czerwca (piątek) 2021.
Internetowe spotkanie konferencyjne będzie miało miejsce w godz. 14.00 – 16.30, a zaproszeni Goście wygłoszą dla Państwa dwa wykłady w języku angielskim.

PROGRAM KONFERENCJI

  • godz. 14.00 słowo wstępu, wprowadzenie do spotkania przedstawi prof. dr hab. Halina Grzymała-Moszczyńska (Uniwersytet Jagielloński, Kraków), przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Psychologii Religii i Duchowości.
  • godz. 14.10prof. dr Julie Exline z Case Western Reserve University (Ohio, USA) wygłosi wystąpienie pod tytułem Religious/spiritual struggles.
  • godz. 14.50prof. dr Stefan Huber z Universitaet Bern (Szwajcaria) wygłosi wystąpienie pod tytułem Centrality of Religiosity Scale (CRS) – new perspectives for social and clinical psychology”.
  • o godzinie 15.30 serdecznie zapraszamy do udziału w dyskusji.
  • o godzinie 16.30 odbędzie się walne zgromadzenie Polskiego Towarzystwa Psychologii Religii i Duchowości.

Moderatorem panelu konferencyjnego oraz dyskusji będzie prof. dr hab. Zdzisław Kroplewski (Uniwersytet Szczeciński).

W międzyczasie, na kanale Konferencji w zakładce Pliki udostępnimy materiały z doniesieniami badawczymi, nadesłanymi przez Uczestników. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku, kiedy będziemy już mogli spotkać się bezpośrednio, wszyscy Państwo będą mogli osobiście przedstawić wyniki swoich badawczych poszukiwań.
 
W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo konferencja odbywa się wyłącznie w przestrzeni internetowej, dlatego zrezygnowaliśmy z wydarzenia kulturalnego,
wycieczki po Szczecinie oraz uroczystej kolacji. Złożone przez Państwa deklaracje oraz zainteresowanie uczestnictwem w tych wydarzeniach weźmiemy pod uwagę w przyszłym, 2022 roku, w którym mamy nadzieję zaproponować Państwu spotkanie w bardziej tradycyjnej formie.